حضور پر رنگ جوانان در حوزه گردشگری

نماینده مردم شریف یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی : در حوزه گردشگری باید کاری کنید که حضور قشر جوان در آن پر رنگ بشود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد و اشکذر، جلسه اندیشکده یزد با موضوع شهر میراث جهانی، گردشگری والزامات آن که با حضور سید ابوالفضل موسوی بیوکی و جمعی از دست اندر کاران وصاحب نظران حوزه گردشگری و میراث فرهنگی یزد برگزار شد.

در جلسه اندیشکده یزد سید ابوالفضل موسوی بیوکی بیان داشت: اگر میخواهید در حوزه گردشگری موفق بشوید باید راهی را باز کنید تا این قشرجوان که میتوانند زیربنای توسعه گردشگری باشند به این صنعت ورود کنند.

 موسوی بیوکی افزود : افتخار میکنم یزدی هستم و گذشتگان ما اآثاری از خود بجای گذاشته اند که باعث فخر ما در جهان است و البته جای تشکر دارد از همه کسانی که در مسیر ثبت جهانی یزد موثر بودند صنعت گردشگری، صنایع دستی ، راه نجات اشتغال، جوانان این شهر است.

عضو مجمع نمایندگان استان خاطر نشان کرد : ایجاد و درک یک رابطه منطقی بین فرهنگ و گردشگری و اقتصاد برای شهر جهانی یزد و فرصت هایی از جنس توسعه که برای شهر از این طریق بوجود می اید یک ضرورت است.

نماینده مردم شریف یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه آمایش سرزمینی که در دست تدوین است و مراحل نهایی خود را طی می کند گفت : در تنظیم سند آمایش استان هم سعی شده دو نکته مد نظر بوده:
ما دومین استان معدنی کشور هستیم و از لحاظ تنوع معدنی اول ، بالاخره این ثروت نفهته در دل زمین را باید استفاده کنیم و فولاد و معدون حرفی را می زنند در اینکه خام استفاده کنیم یا فرآوری کنیم در این زمینه بحث مفصلی در جریان است پیرامون رابطه صنایع و معادن با اب ، یا انتقال صنایع به مناطقی که آب کافی دارند یا انتقال آب به مناطقی که از ثروتهای خدادادی درون زمین برخوردار هستند لیکن آنچه مسلم است برقراری نوعی رابطه منطقی بین اینها مساله ای که بایستی در حل آن تلاش کنیم.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی : آنچه در برنامه آمایش سرزمینی پیش شده است که در آینده صنعتی که به یزد می آید می بایست کم آبخواه، فناور، دارای تکنولوژی دانش بنیان، و مبتنی بر الگوهای زیست بومی باشد و بحث دوم توسعه استان مبتنی بر گردشگری است که بایستی آن را با آینده نگری و برنامه محوری محقق ساخت

همچنین ببینید

بررسی واگذاری بنادر به بخش خصوصی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

بررسی واگذاری بنادر به بخش خصوصی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی سرمایه‌گذاری در بنادر و خطوط ریلی کشور …