برنامه های استان یزد باید منطبق بر طرح آمایش باشد

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مدیران استانی یزد باید از این پس برمحور طرح آمایش سرزمین صحبت کنند، یادآور شد: برنامه ها باید منطبق بر سند آمایش ارائه شود. 

سید ابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به این که مسئله اصلی استان آب است و همه تصمیمات اساسی استان بر محور محدودیت های آب است، تصریح کرد: یزد استانی کاملا صنعتی است و دومین استان معدنی کشور است به گونه ای که در زمینه تولید ثروت برای کشور در هشت گروه اول قرار دارد بنابراین باید محدودیت های آبی برطرف شود. 

موسوی بیوکی اظهار کرد: انتظار مردم یزد این است که حداقل ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی تامین شود و در این زمینه کمبودی نباشد که وظیفه حاکمیتی است. 

وی گفت: این درحالی است که حاکمیت رفتار متقابلی با یزدی ها ندارد و نتیجه این می شود که به راحتی ثروت یزد و معادن آن را در استان دیگری می برند و چندین هزار نفر شغل خود را از دست می دهند و ما تنها می توانیم بگوییم چون آب نداریم ببرید. 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید ظرفیت ها و مرز تاب آوری مردم یزد باید در نظر گرفته شود، افزود: ما بیشتر از تعادل و عدالت چیزی نمی خواهیم و اگر این عدالت برقرار شود قطعا مردم یزد چیزی نمی خواهند

همچنین ببینید

بررسی واگذاری بنادر به بخش خصوصی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

بررسی واگذاری بنادر به بخش خصوصی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی سرمایه‌گذاری در بنادر و خطوط ریلی کشور …