سید ابوالفضل موسوی بیوکی: تلاش بنادر منطقه‌‌ای برای کنار زدن بندر چابهار

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ضرورت توسعه بندر چابهار، گفت: ایران در موقعیت ژئوپلیتیک و استراتژیکی در عرصه منطقه ای و فرامنطقه ای قرار دارد و در این عرصه، بندر چابهار بیش از نقاط دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی

بنادر برخی از کشورهای منطقه به خاطر منافع اقتصادی یا همراهی با سیاست کشورهای فرا منطقه ای به دنبال کنار زدن بندر چابهار هستند، از این رو اگر روند توسعه چابهار کند و آهسته صورت گیرد، این مسئله مشکل ساز خواهد بود

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنادر برخی از کشورهای منطقه به خاطر منافع اقتصادی یا همراهی با سیاست کشورهای فرا منطقه ای به دنبال کنار زدن بندر چابهار هستند، از این رو اگر روند توسعه چابهار کند و آهسته صورت گیرد، این مسئله مشکل ساز خواهد بود.

تلاش دشمنان برای کاهش تأثیر گذاری ایران در عرصه اقتصاد منطقه ای

وی ادامه داد: در شرایط کنونی دشمنان به دنبال کاهش تأثیر گذاری ایران در عرصه اقتصاد منطقه ای هستند، از این رو آن ها به دنبال کم اهمیت کردن نقش تنگه هرمز یا جاده ابریشم هستند، بنابراین از هر روشی برای کاهش اثرگذاری بنادر ما نیز استفاده می کنند.

تثبیت و افزایش امنیت در استان های شرق کشور با توسعه بندر چابهار

موسوی بیوکی با بیان اینکه توسعه بندر چابهار موجب تثبیت و افزایش امنیت در استان های شرق کشور از جمله استان سیستان و بلوچستان می شود، گفت: البته توسعه بندر چابهار مستلزم تقویت و توسعه زیرساخت های منطقه از جمله گسترش راه و تقویت حمل و نقل ریلی است.

کمبود بودجه دولت برای توسعه بندر چابهار/ ضرورت ورود بخش خصوصی

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در شرایط کنونی دولت برای توسعه بندر چابهار با کمبود بودجه و اعتبار روبه رو است، از این رو باید از ظرفیت های بخش های خصوصی و غیردولتی در این عرصه استفاده کرد.

باید از سرمایه گذاری های خارجی برای توسعه بندر چابهار استفاده کرد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: همچنین باید از سرمایه گذاری های خارجی برای توسعه بندر چابهار استفاده کرد، البته در چند ماه اخیر اقدامات خوبی برای جذب سرمایه خارجی صورت گرفته، اما باید این روند تقویت شود./

همچنین ببینید

آخرین وضعیت گزارش کمیسیون عمران مجلس درباره حل مشکلات کامیون‌داران / زمان قرائت گزارش در صحن

آخرین وضعیت گزارش کمیسیون عمران مجلس درباره حل مشکلات کامیون‌داران / زمان قرائت گزارش در صحن

نایب رئیس کمیسیون عمران از تدوین گزارش نهایی کمیسیون عمران درباره حل مشکلات کامیون داران …