گفت و گوی نمایندگان یزد با وزیر کشور در مورد مسایل جاری استان

یزد – ایرنا – نمایندگان استان یزد دوشنبه شب در نشستی با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مورد نحوه انتخاب استاندار برای این استان و نیز تقسیمات کشوری در شهرستان اشکذر گفت و گو کردند.

در این دیدار محمدرضا تابش، سید ابوالفضل موسوی بیوکی ،محمدرضا صباغیان بافقی و کمال دهقانی فیروزآبادی چهار نماینده استان در مجلس، جبارزاده و سامانی معاونان سیاسی و پارلمانی و نیز کفاش مدیرکل مجلس و وزارت کشور حضور داشتند.
به گزارش روز سه شنبه دفتر موسوی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، در این نشست راجع به تقسیمات کشوری در اشکذر بحث و تبادل نظر شد، وزیر کشور دستور لازم را به معاون سیاسی وزارتخانه برای پیگیری امور صادر کرد.
همچنین با توجه به لایحه افزایش تعداد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان استان یزد از رحمانی فضلی خواستندبا افزایش ۲نفر به تعداد نمایندگان استان، از چهار نفر به ۶نفر افزایش یابد.
در ادامه این نشست در خصوص نحوه تعیین استانداران و مسایل مرتبط با این موضوع وزیر کشور مسایلی را طرح کرد و هر یک از نمایندگان استان دلیل اجماع خود را نسبت به گزینه پیشنهادی برای استانداری یزد طرح کردند.
آنان از وزیر کشور خواستند، با توجه به اتحاد نظر و اجماع میان نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و بزرگان و علمای استان اعتماد کند و طبق مقررات دستور اقدام مراحل بعدی را صادر کند که مورد موافقت رحمانی فضلی قرار گرفت.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸هزار نفر جمعیت ، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

همچنین ببینید

خدمت به عزاداران حسینی یک توفیق بزرگ است که نصیب نیروهای نظامی و انتظامی می‌شود

استان یزد به استاندار بومی نیاز دارد

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت تهیه و …