راه‌های پیشرفت شهر جهانی یزد از زبان عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: عنوان ثبت جهانی یزد به واسطه اهمیتی که دارد نیازمند برنامه ریزی برای پیشرفت در عرصه‌های مختلف است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سید ابوالفضل موسوی بیوکی ظهر امروز در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان یزد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه شهر جهانی نیازمند یکسری زیرساخت‌ها است اظهار داشت: زمانی که یزد به عنوان یک شهر جهانی به ثبت رسیده و چشم انداز بین المللی پیدا کرده باید یکسری شاخصه‌ها را در آن ایجاد کرد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که پله دوم پس از ثبت جهانی یزد چیست؟ گفت: با توجه به ثبت جهانی یزد و همچنین کسب برند پایتخت کتاب ایران می‌توان به شکلی برنامه ریزی کرد که در سطح جهان شناخته شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه ما در یزد نیازمند ارتباط با گردشگران خارجی هستیم خاطرنشان کرد: بدون شک اگر این ارتباط با گردشگران خارجی برقرار شود به مانند استان مشهد که طرح آموزش زبان عربی را در سطح استانشان پیاده سازی کردند می‌تواند اثرات مثبت خود را نشان دهد.

موسوی بیوکی با اشاره به اینکه به عنوان شهر جهانی باید به شکلی عمل کنیم که زبان انگلیسی به صورت یک الزام در یزد باشد اضافه کرد: می‌توان با برنامه ریزی زبان انگلیسی را زبان دوم یزد معرفی و در راستای یادگیری مردم استان فعالیت‌هایی را انجام داد زیرا اثرات چشمگیری را خواهد داشت. نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وقتی یزد به عنوان شهر جهانی به ثبت رسیده پس نیازمند فعالیت‌هایی در راستای معرفی هر چه بهتر این میراث ماندگار به جهانیان است که اولین گام آن می‌تواند آموزش زبان انگلیسی به مردم باشد.

وی در پایان تصریح کرد: اگر بتوانیم به آموزش زبان انگلیسی و تقویت شهر جهانی یزد بپردازیم و ارتباط خوبی را گردشگران خارجی برقرار کنیم در آن شکی نیست که در بسیاری از شاخص‌ها با رشد و توسعه همراه خواهیم بود.

همچنین ببینید

حضور پر رنگ جوانان در حوزه گردشگری

نماینده مردم شریف یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی : در حوزه گردشگری باید کاری …